Hoppa till innehåll

Zelda Minish Cap


Rekommendera inlägg

Skrivet

Melari är en fet gruvarbetare/smed som finns på berget MT.Cremel men de e fett klurigt att komma till han. först så ska man visa vakten att man kan spin attack sen ska man hälla vatten på en blomma så den växer. sen så e de massa klurigt som jag inte kommer ihåg hur man gjorde.

Skrivet (redigerat)

jo man skulle typ bli en minish sen lägga en böna på nåt ställe sen skulle man å hämta nå speciellt källvatten typ Mt.Crenel varmtkällvatten i flaskan å hälla de på bönan.för å komma till de varmakällvattnet skulle man spränga en vägg som såg icke ihålig ut men om man knacka på den me svärdet så lät de inte som om man knackar på nåt annat..... tror de va nåt sånt

Redigerat av gissa92
Skrivet

jepp och ett tips är att ha flaskan me vattnet i inventory och inte med dig så du kan använda den på A eller B för då kan man råka komma åt den och hälla ut vattnet.

×
  • Skapa ny...