Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

då ska du gå ut där du kasta upp henne där finns det en sten med vatten runt ta lite vatten i din flaska sänn ska du klättra upp för stegen och vattna dom där växterna det e bomb växter då ska du ta en och spränga stenen där nere då sprutar det upp massa vaten sen ska du simma över på andra sidan och sen får du klara dig själv!

Skrivet
jag har ett problem jag letar efter triforce men hittar inget var fins den?...hörde man ska ha enn karta först...e d så?
ja man ska hitta kartor sen ge dom till tingel sen få det över satt för ca 200 rupee eller hur det stavas och då kan du hitta triforce delar
Skrivet

du ska efter att hon sprutat eld på honom snabbt som ögat ta din Grapple Hook på Valoos svans (den röda draken)...den hänger på taket som du ser...försök sen att slunga dig till en träplattform som finns längs väggen..när du gjort det ramlar det ner ett stenblock på henne...upprepa det 4-5 ggr till hennes skal försvinner...sen är det mycket lättare..ta din Grapple hook på hennes Öga och slå sen med svärdet när hon blir paralyserad...gör det 3-4 ggr tills hon är död..

Skrivet

men vart finns tingle ja har inte räddat henne än, hur hämtar man den kartan som finns på en ö med en kista som är omringad av eld. Hur tar man bort elden

Skrivet

jag tror inte han menar den, jag vet vikken och jag får inte heller bort elden. Men e d på en liten ö som har ett högt berg? isf tror jag d e samma

×
  • Skapa ny...