Tjaatja, jag undrar om det finns nån mer en jag som tycker att Counter-Strike:Source äger sönder Counter-Strike 1.6 ? :) / dild0triss.
Angående Counter-strike:source.
Wr0Ng!
Det är sant. Men det är flera som spelar cs 1.6 för att folk har lirat det mera. Det är andra inställningar på source & 1.6 och proffsen vågar inte prova på nya saker, så dom håller sig till sitt. Som gamlingar inte vågar ha mobiltelefon på sig.
Jag håller mig till CS 1.6 :)
cs 1.6 är lätt mycket roligare än css
Cs 1.6 !!!
Source ser så konstigt ut när man spelar det man e van vid cs 1.6 :D
Asså, bara för ni aldrig har spelat Counter-Strike:Source så tar ni CS 1.6.
Formelera gärna också varför ni tar ett spel
Jag tar nog Counter-Strike:Source : Varför: Det fjyllar inte med fjortisar, många klaner,bra grafik, bra spel känsla.
Counterstrike: Fjyllar med fjortisar, många klaner, uber fattig grafik, bra spelkänsla,
Som ni ser så tar jag Counter-strike:source för grafiken
Men folk spelar hällre Cs 1.6 för att proffsen fortfarande lirar det. Dom håller sig till "det gammla goda" o vågar inte prova på något nytt.. Och som sagt, dom är som gammlingar "håller sig till det gammla goda".
Jag skulle aldrig ta Source (kanske om jag fick ett gratis) men det suger för grafiken och spelkänslan ifrån 1.6 är helt borta, dock så är CZ helt underbart.
Det är som en värdig uppföljare på 1.6 men 1.6 är väldigt bra det med, Source misslyckades med att behålla spelkänslan (och det ser för jävligt ut) annars är det inge fel.
Css så klart bara att det funkar inte så bra på min dator
Uhm, mycket fel. Jag tycker att:
Kulast är CS 1.5
Sen kommer CS 1.6
SIST kommer Source
Jag lirar mest Source, men det är mycket på grund av att mina kompisar spelar de..
1.6 eller Source spelar igen roll för mejj egentligen..
↗ till inläggetUhm, mycket fel. Jag tycker att:
Kulast är CS 1.5
Sen kommer CS 1.6
SIST kommer Source
Motivera tack?
Source ÄGER
det överraskar mig att sådana här trådar fortfarande kommer redan 3 eller 4 år efter att det släpptes. :blink:
↗ till inläggetdet överraskar mig att sådana här trådar fortfarande kommer redan 3 eller 4 år efter att det släpptes. :blink:
Ja eftersom om man startar en ny så blir alla tjuriga o säger att man måste söka innan man startar en tråd. så brukar det vara iaf.
§1.12.
Låst.