↗ till inläggetModeratorerna är bland dem få här på forumet som är friska och håller fuska i stabil nivå.
Det är sn*rvalpar som man stör sig på. Oftast 10-14år, registrerat sig för mindre än 1 månad sen och som
blir avstängd inom kort tid, kommer tillbaka med dubbelanvändare och klagar på moderatorerna.
Nu Får Ni Ta Och Lägga Av Med Ert Beteende
Nu ska jag gå och tanka lite till mitt DS.
WHAT THE FUCK!! *BOOM*
Förbannat vad ni klagar på moderatorerna, jag tror inte ni fattar vilket jobb de gör. Och genom att registrera på forumet så har du accepterat reglerna själv, så varför gnälla?
Ni sätter bara er själva i en jävligt pinsam situation.
↗ till inläggetSkulle inte vara något problem om man faktiskt bröt mot rglerna, men att PPP skrev tankade och fick en varning för det är bara överdrivet.Förbannat vad ni klagar på moderatorerna, jag tror inte ni fattar vilket jobb de gör. Och genom att registrera på forumet så har du accepterat reglerna själv, så varför gnälla?
Ni sätter bara er själva i en jävligt pinsam situation.
↗ till inläggetJag fick en varning back in the days för en liknande situation. Mitt egna fel som inte hade läst reglerna ordentligt.Skulle inte vara något problem om man faktiskt bröt mot rglerna, men att PPP skrev tankade och fick en varning för det är bara överdrivet.
Min poäng med detta? Det är inte exakt samma moderator nu som det var då, vilket leder till vad för slutsats?
... Lista ut den själv :_
↗ till inläggetAnser medlemmen som fick varningen att den var felaktig är det han som ska kontakta moderatorn.
Ni andra behöver inte börja gråta som ett småbarn på dagis direkt någon får en varning. Skärpning.
^This
Hur svårt kan det vara?
Meh, sluta vara så arga på moderatorerna. Jag tycker i alla fall att dem gör ett bra jobb.
När PPP, eller vem det var skrev att han tankat, om han tycker det är en felaktiv varning varför inte snacka med tha mods?
Visst, det kanske var fel, men det står ju "allt prat om piratkopiering är strängt förbjudet" det kanske var det dem syftade på.
Men jag tycker det var lite fel personligt att ge honom en stor fet varning och inte bara en tillsägelse, men det har inte jag något med att göra.
Om jag tankar min bil, laddar jag ned den olagligt då? :rolleyes:
I detta fallet så pratade dom om DS, och Draghon säger ju att det inte finns grattis-spel till DS så.
↗ till inläggetOm du inte betalar för det du tankat ja, men personen som blev varnad är inte relevant till en sån händelse, så skärp till dig.Om jag tankar min bil, laddar jag ned den olagligt då? :rolleyes:
↗ till inläggetOm du inte betalar för det du tankat ja, men personen som blev varnad är inte relevant till en sån händelse, så skärp till dig.
Fortfarande ett sammahang likt det förra. Det är ändå ovidkommande hur många gånger innan det pratats om illegal nedladdning av spel till nintendo DS eller hur många nedladdningsbara spel det finns eller inte, har sa bara tanka och tanka kan betyda mycket. Även i det sammanhanget. Moderatorerna skall inte bara gå på vad de själva tycker, det är bara jävla tyranni.
↗ till inläggetFortfarande ett sammahang likt det förra. Det är ändå ovidkommande hur många gånger innan det pratats om illegal nedladdning av spel till nintendo DS eller hur många nedladdningsbara spel det finns eller inte, har sa bara tanka och tanka kan betyda mycket. Även i det sammanhanget. Moderatorerna skall inte bara gå på vad de själva tycker, det är bara jävla tyranni.
Om det inte passar herrskapet att moderatorerna är hårda på denna regel, vilket i min mening är rätt på just detta forum så kan du faktiskt avlägsna dig. Nu på senare tid så gnäller du på allt och pratar helt osammanhängande i vissa inlägg, sök upp en psykolog om detta om du själv känner att du har det problemet.
OnT: Moderatorerna gör ett ypperligt jobb, helt gratis dessutom som jag har förstått det.
↗ till inläggetOm det inte passar herrskapet att moderatorerna är hårda på denna regel, vilket i min mening är rätt på just detta forum så kan du faktiskt avlägsna dig. Nu på senare tid så gnäller du på allt och pratar helt osammanhängande i vissa inlägg, sök upp en psykolog om detta om du själv känner att du har det problemet.
OnT: Moderatorerna gör ett ypperligt jobb, helt gratis dessutom som jag har förstått det.
Så du tycker alltså att jag har en mentalt problem? Vem är du att säga så?
↗ till inläggetHar inte sagt ett ord om att du har ett mentalt problem, säger bara att du pratar osammanhängande i dina inlägg ibland, vilket kan vara ett tecken på en mental störning. Men är som sagt ingen utbildad psykolog, just därför jag skrev att du kunde söka upp om du SJÄLV kände behovet av det, just saying.Så du tycker alltså att jag har en mentalt problem? Vem är du att säga så?
↗ till inläggetHar inte sagt ett ord om att du har ett mentalt problem, säger bara att du pratar osammanhängande i dina inlägg ibland, vilket kan vara ett tecken på en mental störning. Men är som sagt ingen utbildad psykolog, just därför jag skrev att du kunde söka upp om du SJÄLV kände behovet av det, just saying.
Nej, just det. Håll då det för dig själv. På vilket vis skulle det jag skriver kunna vara ett tecken på mental störning? Du kan inte säga att du inte vet, för att komma med ett påstående utan förklaring till varför, är bara patetiskt.
Osammanhängande på vilket sätt?
"Fuska förbehåller sig rätten att varna/stänga av användare på vilka som helst skäl när som helst. "
Om någon inte fattar innebörden av ovanstående mening så betyder den att Admin eller en moderator kan stänga av dig eller varna dig precis när de vill och av vilken anledning som helst. Även på grund av sådant som inte står med i reglerna.
Och detta har ni godkänt när ni registrerade er. Personligen så tycker jag det är lite underligt att man registrerar sig och sedan regelbundet postar på sidor vars användaravtal stör en så otroligt mycket som det verkar göra hos vissa.
§1 - Uppförande
Då Fuska är en stor hemsida så finns alla möjliga typer av människor med olika åsikter. För allas trevnad så gäller det därför att visa respekt för varandra och varandras åsikter. Använd sunt förnuft. Du går med på att inte posta något störande, stötande, vulgärt, hatiskt, hotande, sexuellt anspelande eller något annat material som kan tänkas bryta mot någon tillämplig lag. Det är även förbjudet att missbruka funktioner på Fuska på annat sätt än de är tänkta att användas på.
Till dig Laserturken!
Jo, Lasterturken hotar mycket har jag märkt. Han hotar om att han ska göra kaoz o skit. D;
↗ till inläggetJo, Lasterturken hotar mycket har jag märkt. Han hotar om att han ska göra kaoz o skit. D;
Men jag skulle endast göra kaoz med Lasermannen och nu är han gripen. Case closed.