Ibland då och då käns det så j*vla segt hemma , det finns inte så mycket o göra..
Men jag undrar vad sysselseter ni er med ? :D
JAg sitter vid datan o tittar på Tv..
Ibland då och då käns det så j*vla segt hemma , det finns inte så mycket o göra..
Men jag undrar vad sysselseter ni er med ? :D
JAg sitter vid datan o tittar på Tv..
jag brukar sova xD
men det känns mest som slöseri, egentligen..
Det enda jag gör om dagarna är att titta på TV, lyssna på musik och sitta vid datorn. ^^
Som mig :D
Ibland blir det lite drygt. Speciellt när alla vänner är bortresta. ):
Lyssna på musik, sitta vid datorn, disskutera självmord på olika forum, skada mig...
Vad menar du med skada mig ?
↗ till inläggetLyssna på musik, sitta vid datorn, disskutera självmord på olika forum, skada mig...
*Host* EMOVARNING *Host*
SPELAR RUNESCAPE
Det känns bara segt när jag är hemma. När jag är hemma så spelar jag GameCube(Zelda Twilight Princess), tittar på tv eller sitter vid datan.
Fast jag vill gå ut å göra nåt, men det finns inget å göra.
gör ingenting :cry:
Gör typ ingenting. Sitter vid datan, slökollar på tv, lyssnar på musik. Lyckas för det mesta slösa bort en hel dag och få det att kännas som om det gått på bara ett par timmar. Igår var jag vaken i typ 18 timmar, och jag känner inte ens av det idag! Skumt. Brukar alltid vara skittrött. Men det kanske är så att jag är för slö för att vara trött. Och jag borde f*n börja blogga, så som jag skriver... :wacko:
↗ till inläggetbörja skriva bloggar då xDGör typ ingenting. Sitter vid datan, slökollar på tv, lyssnar på musik. Lyckas för det mesta slösa bort en hel dag och få det att kännas som om det gått på bara ett par timmar. Igår var jag vaken i typ 18 timmar, och jag känner inte ens av det idag! Skumt. Brukar alltid vara skittrött. Men det kanske är så att jag är för slö för att vara trött. Och jag borde f*n börja blogga, så som jag skriver... :wacko:
då har du nått att göra (;
Datorn 7 timmar
Nintendo ds 5 timmar
Tv 2 timmar
Övrigt 1 timma
Resten sover jag
Datan 24/7 8)
Visst, ibland kanske det är lite småtrist.. men det är ett tillfälle att vila upp sig inför tex. ett nytt läsår, som kan vara jobbigt & trist, så jag tycker det är skönt med lov :)
Man kan ju vara med sina kompisar, spela dator, tv-spel, sova länge!
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in