Hoppa till innehåll

Hicks^

Medlem
  • Antal innehåll

    4
  • Blev medlem

  • Senast inloggad

Hicks^'s Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Community anseende

  1. Hicks^

    Cs!

    Kanske inte är mitt jobb men jag tror inte detta hör hit.
  2. En ö? Menar du "Sanubia Desert" eller vad den heter? Det är det närmaste en ö jag kan tänka mig. Jag är osäker på vad du menar så jag kan tyvärr inte hjälpa dig.
  3. Jag tror att du måste gå till Wakkas hydda och sova lite, gå in och prata med Wakka så kommer han att fråga dig om du är trött ännu så svarar du "Ja" och så kommer Tidus att sova. Då kommer det fram en monk till Wakka och snackar, jag resten kan du väl få se själv.
  4. Hej alla på forummet. Jag tänkte vända mig till er efter ett gott råd. Jag har nämligen råkat ha ner mitt Ps2 i golvet ett antal gånger vilket är väldigt klumpigt av mig det medger jag men när kontroll sladdarna är inte mer än 2 - 3 meter lång och jag gillar att ligga i sängen och spela så kan man ju bara ana det värsta. Men hur som helst så har det gott sönder, inga ytliga skador på skalet och det skramlar inte innuti den men det är nåt fel när jag ska ladda ett spel. Den beter sig konstigt och väldigt sakta. Det tar väldigt lång tid innan spelet laddar klart och ibland så bara stannar den upp mitt i spelet. Till ett exempel så tar jag min kopia av Final Fantasy X. När jag kan möta några fiends innan spelet stannar som om man tagit ut cd skivan. Jag kanske helt enkelt borde ta och laga den men jag vet inte vart man kan skicka in den för lagning och heller inte vad det kostar, om någon här känner igen detta problem så kanske han/hon kunde underlätta för mig om saken. Vad det kostar på ett ungefär och vart man kan göra det. Tack på förhand! PS. Jag är ny här i forummet. Jag är ganska duktig på Zelda och Final Fantasy X så ni kan fråga mig om det är nåt men det finns nog dom som är bättre än mig men bara så att ni vet.
×
  • Skapa ny...