Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Tjena ! Har nyss installerat om min dator och nu när jag ska kolla på film så blir bilden bara svartvit :( Har provat olika uppspelningsprogram med det hjälper inte. Så är det nån som kanske vet vad det är ?

 

tack på förhand.

Skrivet (redigerat)

När jag skafar Codec rutiner så först har jag laddar ner en film tex Sagan om ringen Så ska jag spela upp den så står det. Filmen kunde inte spelas upp det fatas Codec rutiner då klickar jag sök på Webben så kommer Någon Windows sida upp där kan man ladda ner olika Codec rutiner.

 

 

 

 

Redigerat av Link1
Skrivet

Jag hadde ett liknande problem, men jag vet i tusan hur jag fixade det. Får prata med min datorlärare på måndag. Men kolla alla inställningar, även på videospelaren. Det är nått som man ska kunna ställa in, men jag har glömt vad.

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...