Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

  • Svar 108
  • Skapat
  • Senaste svar

Ledande medlemmar i detta ämne

Skrivet

Japp, JosJuice har du D/P + Wi-fi? ^^

 

 

Okej. Jag skickar ett PM.

 

Men så du vet så är mitt team inte EV-tränat.

 

Ingen fara, spelar ändå för kul skull (: Skicka på bara

 

 

Gå inte off topic! Sånt får ni prata om nån annanstans, inte här.

Skrivet (redigerat)

Inte särskilt många som fattar... Man behöver ett DS och trådlöst internet/wi-fi. Sen addar man personers FC i "Pal Pad" och går till Wi-Fi Club(undervåningen i Pokécenter). Där söker man efter olika "Battles" eller skapar en. Sen kan någon man har addat i PP se den och acceptera. Då möts ni. Eftersom inte särskilt många har anmält sig så skuter jag upp sista anmälningsdagen till 20 april.

Redigerat av dark_master
Skrivet

Jag är intresserad... Donerar gärna alla mina fm om så önskas. Dock har jag startat om mitt diamond, och är bara vid tredje gymmet, så om jag är med så räkna inte med nåt seriöst team från min sida. xD

Skrivet

Har Pokémon Pearl på min M3, har ett dugligt team där, dock är det hackat. Men det är naturliga stats, movesets osv. Så det är väl tillåtet att spela med ändå?

×
  • Skapa ny...