Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Tja, började med wow förra veckan och brorsan fixade mig en quest helper, men nu idag när jag hade tankat ner den nya patchen så försvann den bara. Och jag kommer inte ihåg vart man hittade Add-ons i spelet (där man aktverar dem asså) så nån som kan hjälpa mig?

Skrivet

Där du väljer chars finns det en liten knapp nere till vänster som heter Add-ons.

Bocka I "Load out-of-date add-ons"

finns ingen knapp nere i vänster där man väljer chars.
Skrivet

Men vad f*n är det här nu da? nu hittar jag inte ens någon addons mapp har sökt igenom hela datorn typ, vad kan ha hänt? Har inte gjort nåt annat än att tankat ner den nya patchen.

Skrivet

Så den ligger inte i Interface mappen då? Fast om du har sökt så lär den vill inte finnas där. :(

finns inget i interface mappen:D Helt tom.
Gäst Mîhker
Skrivet

Hur kan du spela då o.O? Du borde ju inte ha ett interface om mappen är tom :S

Skrivet

Om du inte har en Interface så borde du bara ominstallera wow, tyvärr. Men om du inte kan hitta en Addon map så är den antingen gömd för din användare på datorn eller borta på något sätt. eller lättare, dra en Interface Repair, så slipepr du ominstallera. om du drar en Interface Repair försvinner och resetas alla addons.

×
  • Skapa ny...