Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Ni kanske blir irriterade på att jag bara gör pokémon-trådar hela tiden, men det är det enda jag spelar just nu. Till saken:

Jag trodde att man skulle få en Jirachi av professor birch om man ownade 151 pokemon. Men det gick inte! :o Hur gör man isåfall? Snälla svara fort för jag vill inte spela tills jag vet hur man gör jag vill ju inte sumpa nåt genom att t ex fånga för många.

 

Yoshihi :(

Skrivet

Jirachi går att få om man har Pokémon Channel, en GBA-GCN-linkkabel, en GBA, Ruby/Sapphire och GameCube/Wii.

OBS, det måste vara europeiskt eller australiensiskt Pokémon Channel och Ruby/Sapphire!

Skrivet

Nästan alla spel tillverkas i japan... -.-'

Om det står EUR så är den europeisk, står det US så är det amerikanskt. JAP kan det omöjligt vara för då hade det stått på japanske ingame.

Skrivet

aha, men isåfall har jag japanska versionen på guld och silver, men de spelar jag aldrig på eftersom jag inte är så värst duktig på japanska

Gäst
Detta ämne är nu stängt för ytterligare svar.
×
  • Skapa ny...