VAZE Skrivet 28 Mars 2009 Rapport Skrivet 28 Mars 2009 Jag har laddat ner patchar i helgn, och nu när jag kom till patch 3.0.9 - 3.1.0 så var den otroligt seg. Den är runt 16KB/s, de förra låg runt 50KB/s och nån runt 100KB/s. Vet nån vad felet är kan det möjligen va den nya updater (som är blå). Hur fixar men det ?
Gäst Daniz Skrivet 28 Mars 2009 Rapport Skrivet 28 Mars 2009 Du kan inte "fixa" det. Massor av spelare som laddar ner den samtidigt gör att det går långsamt, ha på background downloader bara så laddas patchen medan du spelar :)
VAZE Skrivet 28 Mars 2009 Författare Rapport Skrivet 28 Mars 2009 Du kan inte "fixa" det. Massor av spelare som laddar ner den samtidigt gör att det går långsamt, ha på background downloader bara så laddas patchen medan du spelar :) Jag har på backgruond downloader. Hur laddar man ner utan background downloader det gjorde jag förut och det gick bättre då. Menar du att jag kan spela wow medans patchen laddas ?
Hivee Skrivet 28 Mars 2009 Rapport Skrivet 28 Mars 2009 Du kan inte "fixa" det. Massor av spelare som laddar ner den samtidigt gör att det går långsamt, ha på background downloader bara så laddas patchen medan du spelar :) Jag har på backgruond downloader. Hur laddar man ner utan background downloader det gjorde jag förut och det gick bättre då. Menar du att jag kan spela wow medans patchen laddas ? När patchen faktiskt släpps så kan du ladda ner den utan background downloader och det kommer antagligen vara lite snabbare
Rullis Skrivet 28 Mars 2009 Rapport Skrivet 28 Mars 2009 Jag låg f*n i 5 kb/s HELA tiden, tog 30h typ >_<
VAZE Skrivet 28 Mars 2009 Författare Rapport Skrivet 28 Mars 2009 Du kan inte "fixa" det. Massor av spelare som laddar ner den samtidigt gör att det går långsamt, ha på background downloader bara så laddas patchen medan du spelar :) Jag har på backgruond downloader. Hur laddar man ner utan background downloader det gjorde jag förut och det gick bättre då. Menar du att jag kan spela wow medans patchen laddas ? När patchen faktiskt släpps så kan du ladda ner den utan background downloader och det kommer antagligen vara lite snabbare Jaha, så patchen har inte släppts en. Så när den släpps så komma den vara som alla tidigare patcher ?
ExorZ Skrivet 29 Mars 2009 Rapport Skrivet 29 Mars 2009 Du kan inte "fixa" det. Massor av spelare som laddar ner den samtidigt gör att det går långsamt, ha på background downloader bara så laddas patchen medan du spelar :) Jag har på backgruond downloader. Hur laddar man ner utan background downloader det gjorde jag förut och det gick bättre då. Menar du att jag kan spela wow medans patchen laddas ? När patchen faktiskt släpps så kan du ladda ner den utan background downloader och det kommer antagligen vara lite snabbare Jaha, så patchen har inte släppts en. Så när den släpps så komma den vara som alla tidigare patcher ? Jupp, nu är det bara massa strunt så det inte tar 30h att ladda ner den.
Rekommendera inlägg