ZötiZ_GriZen Skrivet 4 November 2004 Rapport Skrivet 4 November 2004 Heej! Hur får man Yoshi på SMS? Snälla kan nån svara? :)
Kuzune Skrivet 4 November 2004 Rapport Skrivet 4 November 2004 Man kan få han på flera banor. Men för att få han på Delfina Plaza ska du klara Episode 4 i pinna park.
Gäst Tutankoopa Skrivet 4 November 2004 Rapport Skrivet 4 November 2004 Så ska du ge Yoshi en frukt som han tänker på för att kunna rida på hans rygg.
ZötiZ_GriZen Skrivet 4 November 2004 Författare Rapport Skrivet 4 November 2004 Hmm...klarar inte ens episode 2 på pinna park ;)
Kuzune Skrivet 4 November 2004 Rapport Skrivet 4 November 2004 Hmm... det är den där bossen som sitter i en kanon? När du går nära kastar han bomber. Spruta på en bomb så blir den blå. Ta upp den med B (men var snabb eftersom dom sprängs efter ett tag). Sen kaster du den på kanonen. Kasta 3 bomber och gå sen ner i kanonen. Du kommer då till en "Hinder-bana" som jag kallar dem. Den är ganska jobbig första gången men tillslut klarar du den.
ZötiZ_GriZen Skrivet 4 November 2004 Författare Rapport Skrivet 4 November 2004 Jag har testat den jättemånga gånger ;) klarar den inte ändå..."hinderbanan" asså
Kuzune Skrivet 4 November 2004 Rapport Skrivet 4 November 2004 (redigerat) Kommer inte ihåg vilken hinderbana det är. Vad är det du inte klarar på den? Ifall det är det är dem röda blocken som försvinner så ska du göra så här: Medan du springer så tryck B för att slänga dig. Tryck sen B hela tiden till slutet. Kan kräva lite träning men det går mycket snabbare än att springa. Redigerat 4 November 2004 av _Master_Sword_
Findus3 Skrivet 8 November 2004 Rapport Skrivet 8 November 2004 På yoshis ägg kommer det ut en pratbubbla som det är t ex. en annanas på då ska du pringa och hämta en annanas och sen springer du tillbax och ger du den till han och då kan du rida på han
Kuzune Skrivet 8 November 2004 Rapport Skrivet 8 November 2004 han kommer sen att finnas på andra banor. Jag vet inte om det är alla banor men jag tror det. Kom ihåg att yoshi inte tål vatten. Och man måste äta frukt hela tiden annars försvinner han.
Findus3 Skrivet 10 November 2004 Rapport Skrivet 10 November 2004 Och han ändrar färg också när han äter olika frukter
Rekommendera inlägg