Hoppa till innehåll

Egna Mobil Logos


Rekommendera inlägg

Gäst _Otaku_
Skrivet

Vet någon vart man kan göra egna mobil logos till Nokia, Ericsson m.m? det ska helst vara gratis att göra..!

tacksam för svar.

Skrivet

det beror på hur du menar.

ska du ha en egen mobil-loggos-butik ungefär som fuska?

isåfall vet jag en sida men jag tycker att det verkar som om admin inte vill sprida ut den sidan (det är nämligen den som fuska.se använder) så jag väntar med att svara.

 

eller ska du göra färgbakgrunder till mobilen? gör bara en bild i ett ritprogram och ladda över den till modilen med datakabel.

Gäst _Otaku_
Skrivet

hm..Ja den där med mobil-logos butiken hade jag tänkt. Men om nån sms:ar för att få logorna så ska inte jag kräva pengar.

Skrivet

då blir det lite svårt. ett sms som du skickar tillbaks kostar nämligen 80öre, så då skulle man gå med förlust. på stället jag vet kostar det minst 5kr att beställa en sms tjänst. de pengarna som blir över (minus 30% eller nåt plus skatt och avgifter) får du.

 

om du vill kan jag höra med admin om det är ok att jag säger. han har iofs aldrig sagt att man inte får säga det men det verkar som om han alltid undviker att säga namnet på sidan.

Gäst _Otaku_
Skrivet

(sorry om jag glömde bort tråden) Ja gärna. Men de e synd att man ska behöva förlora pengar för de :((

Skrivet

är det bara du som ska ha loggorna? köp en datakabel i så fall. och bara så du vet så går det inte längre att göra svartvita loggor utan bara färgloggor. men jag hör med admin.

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...