ouagadougo Skrivet 9 Januari 2004 Rapport Skrivet 9 Januari 2004 Är det nån som har lyckats hoppa över flaggstången på Super Mario Bros(1)? Jag vet att det ska gå, och jag tror att det är bana 1 värld 2 (den med en studsmatta upp till höjden innan mål) som det går på, men jag har själv aldrig lyckats. Är det nån som har lyckats, och vad händer då?
flinkan Skrivet 10 Januari 2004 Rapport Skrivet 10 Januari 2004 ja har kommit över den ett antal gånger. Det är lättast på dem med "trappa" inann som de är på första banan. Sedan ska det nog vara en stor borg med 3 våningar tror ja de är de enda ja lyckats på. men det är inget man vill. Gör du det så fortsätter bara muren å du springer å springer ända tills tiden är slut och du dör. =( Så det är igne å rekomendera Du har inte kört bubble bobble nån gång?
ouagadougo Skrivet 13 Januari 2004 Författare Rapport Skrivet 13 Januari 2004 Nej, tyvärr. men jag har hört om det. det enda jag vet är att man ska använda åskbubblorna mot sista bossen (tror jag). Det har jag läst i en Nintendotidning från gamla hederliga NES-tiden.
monkeyisland Skrivet 15 Januari 2004 Rapport Skrivet 15 Januari 2004 min syster har hoppat över men jag vet inte mer än så
Kassler Skrivet 15 Januari 2004 Rapport Skrivet 15 Januari 2004 Min kompis bekant har hoppat över den och säger att den bryts då?! :new_2gunsfiring_v1:
Gäst Kannibalgäddan Skrivet 17 Januari 2004 Rapport Skrivet 17 Januari 2004 Ja ja hade också en bekant som sa de
Gäst ShatterHand Skrivet 25 Januari 2004 Rapport Skrivet 25 Januari 2004 Flaggstången går av om man hoppar över
ouagadougo Skrivet 25 Januari 2004 Författare Rapport Skrivet 25 Januari 2004 Ok, men fortsätter man bara springa tills tiden tar slut som flinkan sa?
scream Skrivet 7 Mars 2004 Rapport Skrivet 7 Mars 2004 Är det nån som har lyckats hoppa över flaggstången på Super Mario Bros(1)? Jag vet att det ska gå, och jag tror att det är bana 1 värld 2 (den med en studsmatta upp till höjden innan mål) som det går på, men jag har själv aldrig lyckats. Är det nån som har lyckats, och vad händer då? jag har hoppat över den där flag stången
Rekommendera inlägg