Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet (redigerat)

På de flesta sidor idag med småspel och dyligt ska man ha Shockwave Player, och om man som jag inte har det så blir man tillfrågad om man vill instalera det, när man vill spela vissa spel, nu är det så att varje gång jag ska instalera det så kommer skylten upp där man kan klicka på "Install Shockwave" ir nåt och typ "dont install Shockwave".

När jag trycker på Install så händer det först inget, men sen dyker det i hörnet av den ruta spelet ska vara upp en vit ruta med ett rött x i.

Vad är det för fel?

Redigerat av ShitBreakSean
Gäst Keyser_Soze
Skrivet

jag vet jeg vet! fråga mig! shockwave och alla andra gratis program från macromedia som flash player och sånt kan mna inte ladd aner för tillfället. filerna finns inte tilgängliga på deras hemsida så det blir ett rött kryss för att du helt enkelt inte har programet eller så är det i fel version.

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...