Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Tjabba, vill veta vad man kan gröa på det nya spelet, måste man skapa en ny gubbe då eller? för jag tänkte köpa seplet. Men är lite osäker på vad man kan göra med spelet, hade warcraft 3, då släppt dom ut uppdateringen, man jag ville ej köpa för att jag var osäker på vad man kunde göra på spelet och det..

 

Bäretta lite om spelet, och det man kan göra på spelet! :rambo:

Skrivet (redigerat)

Allt är som förr, förutom att det läggs till två nya raser, Blood elf och Draenei, och så öppnas Dark Portal i Blasted Lands, vilken leter till en ny "världsdel" vid namn Outland med massor med nya quests, instances och mobs, och en ny profession, Jewelcrafting.

Och så kommer man kunna levla till 70.

Man behöver inte starta om allting och man kommer kunna fortsätta spela utan Burning Crusade, fast då ser man inte Blood Elves/Draenei och de nya områderna/questsen är inte tillgängliga.

Redigerat av Snake
Skrivet

Fast om man spelar wow utan BC och har kompisar som har BC kan man se deras gubbar när dom spelar fst dom inte är någon av dom nya raserna.

Skrivet

Ja, men du kan inte utnyttja förmånerna som dina kompisar kan om dem har BC.

×
  • Skapa ny...