Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet (redigerat)

Är det någon här som går eller har gått på pingis?

Själv tänker jag nog börja.

Och är det någon som har varit med i Bästa 4:an?

Jag var med för 2 år sen. Min klass kom 7:a i Blekinge.

Redigerat av Gorillaz
Gäst OneDream
Skrivet

Är det någon här som går eller har gått på pingis?

Själv tänker jag nog börja.

Och är det någon som har varit med i Bästa 4:an?

Jag var med för 2 år sen. Min klass kom 7:a i Blekinge.

 

 

jajamen är den bästa genom föreningen :) ingen ngnstans har besegra mig 8jo kanske vunnit men inte vunnit hela cupen altså)

Skrivet

Nej spelar inte pingis. Bara på rasterna i skolan. Men det är faktiskt en j*vligt rolig sport. Inte att titta på (eller ibland) men att spela :) Hade tänkt att börja på pingis förut men det blev aldrig nånting av det... :P

Gäst OneDream
Skrivet (redigerat)

jag och en annan slog va om vilken som skulle vinna jag slog vad 1 krona på mig (och han 1 krona på sej själv) gissa vem som vann - JAG :) lätt match, det stog (vi körde till 15 poäng) 14-7 till mig och då gjorde han på ngt konstigt vis en dålig boll (fast bra till mig9 jag var bredd att skjuta sköt en värsta smärch och den gick på borden på personen och på fönsteret :S in till där städerskana håller hus :S

 

edit: och man hörde ahhh :)

Redigerat av Leekspin
Skrivet

Min pappa har varit jätteduktig på pingis, han vill att jag också ska börja lira.. men tyvärr.. det är för mycket tennissmash i min arm.

Skrivet (redigerat)

Spelade, längesen

 

KLassar mig som ganska bra

 

Spelar nu väldigt mycket på rasterna, måndag tisdag ungeför 1 o en halv timma pingis på lunchrast

Redigerat av Chip

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...