Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Jag har clawshot och har tagit fram vattnet på båda sidoran av templet men nu så e jag inne i rummet med bossnyckeln men vattnet e så lågt och jag har gått upp till våningen över rummet med bossnyckeln men fattar fortfarande inget kan nån säga hur man gör.PS.jag har också kompassen.

Skrivet

Simma ut ur rummet och simma neråt åt vänster. Där ser du en stor sten. Spräng den och simma in i det rummet. Då kommer du till rummet där du ramlar ner till kistan.

 

Tror det var så =)

Skrivet

DU skulle kunna starta en egen tråd men du ska till det där rummet där trappan snurrar så om du nu har märkt det så finns det en kant som inte har något handtag som man inte kan ta tag i då ska du ta clawshot och skjuta på det så kommer vattnat åka ner för trappan och du kommer kunna komma vidare.

×
  • Skapa ny...