Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Jo, det finns det, om du har klarat alla spöken, kommit in i det stora runda rummet, så ska du gå till rummet till höger, då kommer du till ett annat stort rum, med en hög pelare. Hoppa ner, skruva dig upp en våning, hämta nyckeln, skruva dig ner så långt det går, gå in i rummet, döda 3 skelett (Med bombarrows), gå igenom den tröga "korridoren" med alla insekter som hoppar på en. Sen så går du in i bossrummet.

 

Hur man dödar bossen, det första du ska göra är att gå fram och hugga en av trådarna, då så börjar ett svärd att sväva. Transformera till varg och hoppa på spöket. Transformara dig sen till människa och skjut pil på honom när han är stilla i luften, då kommer han cirkulera runt dig snabbt och stanna precis framför dig, då skjuter du honom igen. Upprepa 3-4 gånger så har du Spinnern. ! :cool:

Skrivet

Underbart, Tack :D Men jag har ju inte klarat alla spöken hittar dom inte :cry:

Jag har lukten och har klarat två av de 4 spökena men de går ju inte hgitta dom två andra :ph34r:

Skrivet

Aha. Du, duvet i den där korridoren, med alla småskellet och två stora skellet, där så kan du sniffa dig till en liten hake, dra i den så öppnas en vägg, och där är ett spöke, det sista hittar du när du drar upp en sån här stoor sak från marken med en hake i ett sånt där stort ökenrum. Då ska du ställa dig under den i mitten, då så kommer den inte landa på dig. Hoppa övr till rummet och du kommer att bemötas av 4 spöken, varav ett äkta.

 

När de cirkulerar runt dig så ska du försöka ha så bra vy över alla 4 som möjligt samtidigt. Tillslut kommer ett att bli sådär lila, när det ska attakera dig, hoppa på det och spamma A och upprepa två gånger, så haru honom.

 

Sen är det bara att följa anvisningarna som jag skrev i mitt förra inlägg :D

×
  • Skapa ny...