Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Hej

 

När jag försöker ladda upp en banner där får jag hella tiden det här felmedelandet: Bannern får max vara 15360 bytes. Storleken på din banner är 40443 bytes.

 

Vad ska jag göra för att rätta till det?

Skrivet

Ja men den klarar ju grönsen av 468x60. Jag har provat med mindre än den storleken men den säger samma sak. Så jag har redan provat det där. Vad ska man göra för jag vill görna ha mer folk till min sida så det skulle vara bra med att lägga upp en banner på bannerbyte.nu.

Gäst Mujo
Skrivet

dra ner kvalitén på bilden, bilden är inte för stor i pixlar, utan i filstorlek.

Skrivet

Varje gång en banner har visats två gånger på din sida, visas din banner en gång på någon annan sida.

Fuska.se har visat en massa banners kanske några tusen gånger, vilket innebär att fuska.se bannern kommer visas några tusen gånger på andra sidor.

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...