Ian Gillan-Deep Purple
Robert Plant-Led Zeppelin
Frank Zappa-The Mothers of invenion*
James Hetfield-Metallica
Ian Gillan-Deep Purple
Robert Plant-Led Zeppelin
Frank Zappa-The Mothers of invenion*
James Hetfield-Metallica
Alla vet ju att de e basshunter! xD
Richard Ashcroft från The Verve tycker jag är ruskigt bra. Och Paul Hewson från U2 såklart!
Axl Rose!
Axl Rose
Dave Grohl. Sångaren i Foo Fighters, grymt bra röst!
↗ till inläggetJa, men hans röst är dock lite fakad i hans CDs, jag har hört dem live, låter inte likadant..Dave Grohl. Sångaren i Foo Fighters, grymt bra röst!
Själv tycker jag Jack Black har skön röst :D
Tupac, och Akon, young buck.
har redan svarat i tråden men har lyssnat sjukt mycket på soad på sistone så jag måste säga att Serj Tankians röst är sjukt skön :)
Har ingen "Bästa" men jag är helt galen i Matt Tuck's röst (Bullet for my valentine). Jag måste ha minst en timmes dos av hans röst varje dag xD
Annar har Celine Dion otorligt vacker röst.
Dessutom Amy Lee (Evanescence) bra röst.
Fast personligen håller jag mig till sångaren i Bullet for my valentine's röst :]
Freddie Murcery-Queen hans sång och carisma slår allt.
http://www.youtube.com/watch?v=MfYcKNqQoJo...feature=related
Förutom Daniel Lloyd Dave och Stian Thoresen så älskar jag Jan Thörnblom i svenska rockbandet U Thule
Håller med Junior, Mercury var grym. Synd att han dog.
↗ till inläggetAxl Rose i Guns n roses<3<3<3<333Vem har egentligen enligt er medlemmar musikvärldens bästa röst? Själv tycker jag att det är David Coverdale i Whitesnake, han har en alldelles fantastisk röst! =)
Ajabaja, jag glömde någon som verkligen är värd att nämnas förut. Off course Tobias Sammet från Edguy. Han sjunger otroligt bra och har väldigt brett användningsområda på sin röst.
Det kommer säkert en massa protester nu, men jag tycker faktiskt kelly clarkson.
eric burdon
guns n roses- W. Axl Rose!!!!!
↗ till inläggetDet kommer säkert en massa protester nu, men jag tycker faktiskt kelly clarkson.
hon är dålig tycker jag.
↗ till inläggetdet har Axl med.Ajabaja, jag glömde någon som verkligen är värd att nämnas förut. Off course Tobias Sammet från Edguy. Han sjunger otroligt bra och har väldigt brett användningsområda på sin röst.
↗ till inläggetJag brukar vanligtvis acceptera andras åsikter, men du argumenterar ju inte ens för dina. Vad får dig att tycka att hon är en "billig hora"?guns n roses- W. Axl Rose!!!!!
hon är en bilig hora tycker jag.
det har Axl med.
Och snälla, vi vet redan att du avgudar Guns N' Roses över allt annat. Du behöver inte skriva det överallt. Kommentera istället vad du tycker om de andra, UTAN att jämföra dem med dina kära Axl. Om du är tvungen att ge dem nedvärderande kommentarer kan du åtminstone argumentera för varför du tycker som du gör.
↗ till inlägget↗ till inläggetdet har Axl med.Ajabaja, jag glömde någon som verkligen är värd att nämnas förut. Off course Tobias Sammet från Edguy. Han sjunger otroligt bra och har väldigt brett användningsområda på sin röst.
Jo, du HAR redan sagt att du tycker det och det finns ingen anledning att säga det igen om du inte argumenterar.
Vill du vara med i diskussionen?
Bli medlem Logga in