Hoppa till innehåll

Kekko

Medlem
  • Antal innehåll

    466
  • Blev medlem

  • Senast inloggad

Allt publicerat av Kekko

  1. Senaste konserten? Jag såg Grizzly Bear och Mayhem förra veckan. Berätta gärna vad du tyckte om spelningen i fråga också. Grizzly Bear var okej. Spelade mest från nya skivan som enligt mig är mycket bra. Tyvärr så var ljudet på debaser medis katastrofalt dåligt. Men en helt klart godkänd konsert. Mayhem på Klubben var riktigt riktigt bra. Väldigt roligt att se Attila på scen. Helt klart en av metalscens mest fascinerade gestalter. Han var neddränkt i blod och bar en prästkopa, och en lie som en svängde med lite då och då under konsertens gång. Får ni någon gång möjlighet att se Mayhem så gör det. Någonting annat att rekommendera är Sunn O))) där också Attila sjunger, det är dronemetal och ruskigt bra live.
  2. Jag tycker om noise.
  3. Köp ett ljudkort, spela in i logic eller rechord, se till att fixa eqn på grejerna du spelar in, ladda ner vsts för lite kul ljud och träd in i ljudvärlden. blir bäst så.. skulle jag tro. Och som Draghon säger så funkar audacity också bra. Allt är väl i beroende av vilken kvalitet du vill ha.
  4. Kekko

    Sm Guld

    jävligt skoj
  5. KSMB är ju ett skitbra band så även ebba grön asta kask , köttgrotorna mfl
  6. köpte två kassetband men nån brazilansk salsa igår :)
  7. uuh , vart hittade du den . och vad fick du ge för den?
  8. Vilken skiva/film var den senaste ni köpte ? För mig : Ebba grön - samlade singlar 78-82 Hoola Bandoola Band - Vem kan man lita på Gang of four - The Peel sessions Alla deesa på vinyl
  9. hum, finns mycket mycket bra , men just nu är det räserbajs som gäller :)
  10. LP-200 CD- 100 Filmer- 100
  11. Nyckeln till frihet
  12. jo det är det visst http://www.animenewsnetwork.com/encycloped...ime.php?id=4404
  13. BECK
  14. Kekko

    Skryt

    en i min morsans kompis klass mammas halvsysters kusins hund har träffat peter sipen
  15. har ni hört det nya punkbandet jordensotur så sjukt bra :) ?
  16. Håller verkligen med
  17. the smiths - there is a light that never goes out
  18. hemsk låt :huh:
  19. Håller verkligen med om texter , visa texter är mkt bra , samtidigt som det finns rent ut sagt usla texter också
  20. blir nog chipning här med ;)
  21. Bright Eyes - The Movement Of A Hand
  22. Kekko

    Vad Drömde Du I Natt?

    OM *borttaget* Inga sådana ord, tack. // Ragnarök
  23. Asså jag är fett kung så ni vet ;)
  24. 01-Rod Stewart - Mama You Been on my Mind.mp3
  25. Tintin utan tvekan
×
  • Skapa ny...