Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

  • 2 veckor senare...
  • Svar 26
  • Skapat
  • Senaste svar

Ledande medlemmar i detta ämne

Ledande medlemmar i detta ämne

Skrivet

aa men tänk på att dem tidigare spel karaktärerna lever sig in i andra spel tex: Ken Rosenberg: VC och SA

Leone: Gta 3 och lcs och så har jag sett nån stans att vic vance i vcs är/var bror till Lance vance i vc

så det är en bra fråga man kanske slänger in cj i nåt av de framtida spelen

  • 4 veckor senare...
Gäst TheWho
Skrivet

CJ är så j*vla mesig, Nico är äkta vara. ;)

 

Tyckte inte heller CJ var en intressant karaktär, Nico är ju coolare. =)

W0rd. Toni Cipriani i LCS är min stil. Tommy Vercetti är också jävligt nice. Tycker att Nico verkar vara väldigt intressant.

 

Håller med dig helt killen som polisanmälde sin bästa kompis och satte dit han för nåt! ;)
Gäst Poison
Skrivet (redigerat)

Vercetti är för tyst.

 

Niko en favorit, hans kommentarer och 'skämt' på allt är roliga.

Roman är också urskön, han dricker så j*vla mycket.

 

Förövrigt, varför skriver alla Niko med C? Det är NIKO, inte Nico >_<

Redigerat av Poison
Skrivet (redigerat)

Skrev Niko med C innan spelet kom ut för att jag knappt hade läst nåt om det. :P

Gillar också Niko bäst, så j*vla laid back helatiden och dialogen är klockren, tvåa är Tommy Vercetti eftersom Vice City påminner om Scarface.

Redigerat av Snake
Skrivet

Om jag ska vara ärlig så hade ett GTA los santos räckt. För det var där cj hade hört hemma även om alla uppdragen på alla andra ställen var roligt men så var storyn mest realistisk och inte alltför överdriven när han var i los santos och gjorde en comeback med groove street families.

 

 

Skrivet

Tycker att Cj passar väldigt bra i SA, men han är som sagt ganska mesig, men han är ändå fräck för han gör alltid det han ska :)

×
  • Skapa ny...