Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

är det någon som kommit hyfsat långt på ninja gaiden och skulle vilja hjälpa oss med andra banan :ph34r:

när man kommit till hayabusa village så har vi hittat huvudet på statyn och satt fast den, så finns det en dörr men den spricka i som man ska andvända någon tung på, men vi kommer inte längre, kan någon förklara hur man ska göra!

tack å hej / box å lubb.

Skrivet

jag har provat det, men när man tar fram pilbågen så är det väldigt svårt att sikta, och röra sig. är det någon som har ett tips?

Skrivet

Mitt sätt att handskas med de där typerna är att:

parera när gubben med spjut kommer ridande mot mig och sedan när han vänder sig om för att rida sin väg så brukar jag hugga mot hästen med svärdet.

Gubbarna som skjuter pilar mot mig brukar jag vänta in och sedan när de har ryggen mot mig anfaller jag hästen.

 

De som har spjut är farligare om man använder mitt sätt så man ska helst undanröja dem först.

×
  • Skapa ny...