Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

hej alla glada jag är liten jag är nere i brunnen har sänkt vattnet men sen varit vid mumierna men senvet jag ej vad jag ska göra liksom jag har ju inte ens eye of trhu men snälla hur gör jag hjälp!! :blink: :blink:

Skrivet

Gå till baka till börgan och där ska det varit vatten förut. hoppa ner i grupen som e där nu och kryp genom hålet. Då kommer du till en dörr, där ine är bossen. han är en slags snigen med händer i marken. Gå nära dom så håller dom fast dig då kommer han. Snura gå spaken myket för att komma loss, och när han sänker huvet för att bita dig ska du slå honom med svärdet i nyllet! När han dör får du eye of truth. Deta gäller ändast i brunen.

 

Om du behöver mer hjälp eller inte förstod säg bara till. B)

 

P.S Inga svar via mejl.

Skrivet

Man får Lens of Truth inte Eye of Truth.

 

Om du har sänkt vattnet så ska det finns en grop som förut var fylld med vatten, som du nu kan gå ner i. Där kryper du bara genom hålet och sen kommer du till bossen.

 

Och ja det är samma på Gamecube.

×
  • Skapa ny...