Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Arghh, jag har inte läst den ordenligt... Men vad är det för skillnad? Nu när jag mountar och sen när jag är på mounten och gör en instance cast spell, då ser jag inte min pets action bar. Det är väldigt irrterande. :(

 

Kan du skicka länken plz :D

Skrivet

Pets

 

* Abilities and items that are triggered when you kill a target are also now triggered when your pet kills a target.

* Fixed the amount of happiness lost when you dismiss a Nether Ray pet.

* Voidwalkers will stop while they are consuming shadows.

* Warlock and Hunter pets will now be automatically dismissed when you summon a mount. These pets will return on dismount. This does not affect pet happiness for Hunters.

* Warlock and Hunter pets will now be automatically dismissed when you untalent.

 

 

http://wow-europe.com/en/patchnotes/

Skrivet

Händer samma problem för mig ibland, om man springer med sitt mount, så klickar man typ på Arcane shot t.ex. så dismountar han och skjuter, men pet-action bar är inte där. Det kan vara lite irriterande ibland.

Skrivet

Händer samma problem för mig ibland, om man springer med sitt mount, så klickar man typ på Arcane shot t.ex. så dismountar han och skjuter, men pet-action bar är inte där. Det kan vara lite irriterande ibland.

jo men då kommer den upp efter en stund, det är lite jobbigt om man pullar nått men petet börjar inte attackera utan man måste trycka shift + 1 igen när knapparna är där, men man vänjer sig, memmra på shift 1, eller ctrl 1, kommer inte ihåg, men iaf, attack för pet :P beror ju också på vart du har satt den hotkeyn, kanske om du har flyttat den för att lättare nå med musen så kanske den är på shift + 3 eller 5

×
  • Skapa ny...