💬
Logga in
Fuska.se

Lilla Kyckligen

43 svar · startad

Nivå 7 · Fuskare
#21
↗ till inlägget

Tuft om ragnarök är Lilla kycklingens röst på riktigt.

Men filmen värkar vara ganksa br ska försöka se den på sportlovet. då har man alltid tid för lite Bio

 

 

gör inte de, den va faktiskt ganska dålig... den va bara bra gjord

Nivå 3 · Lärling
#22

Beror smaken. Jag tyckte att Pixars filmer är likadana allihopa. (Disneys) Det är sâ fjantigt att INTE komma med nâgot nytt. Men annars var den bra.

 

Dessvärre var rösterna inlagda pâ fel plats i filmerna. Detta var skam eftersom detta var Pixars mest humoristiska film.

#23
↗ till inlägget

Ragnarök spelar rösten till Lilla kycklingen, bara så ni vet.

 

Tack för att du fick mig att skratta, Nessen.

 

 

Jag tyckte att det var dumt att Lilla Kycklingen var med i ett inslag i Kalle Anka och hans vänner på julaftonen, det förstörde hela min julstämning, om jag hade något överhuvudtaget då.

Nivå 2 · Novis
#24

Ska försöka se den när jag har tid. =>

Nivå 11 · Veteranfuskare
#25

Den enda som var bra i filmen var den där grisen Plutten och möjligtvis piggsvinet.

Nivå 3 · Lärling
#26
↗ till inlägget

Tuft om ragnarök är Lilla kycklingens röst på riktigt.

Men filmen värkar vara ganksa br ska försöka se den på sportlovet. då har man alltid tid för lite Bio

 

Okej kanske går bättre filmer på Bio men värkar ju lite rolig med den där Grisen som är enorm :lol:
7 Feb 2006
Nivå 10 · Veteranfuskare Bambi
#27
↗ till inlägget

du Nissen jag frågade och dom sa att det var David

 

Jag heter NesseN för bövelen!
Nivå 3 · Lärling
#28

Han kanske inte menade dig,..?

Nivå 3 · Lärling
#29

'Hur fick Ragnarök rollen?

Nivå 3 · Lärling
#30

Jo, han ringde Stieven Spielberg och fråga om rollen.

Det fanns andra kandinater som Chris Farley och Chris Rock mm , men just Ragnarök var den hetaste kandinaten... Spielberg visste han var en trogen stjärna.

Nivå 11 · Veteranfuskare
#31

är Rangnarrök verkligen Daniel i hey babriba i så fall coolt :D

 

Lill Kycklingen var skit bra men är ju lite yngre än er så....

8 Feb 2006
Nivå 10 · Veteranfuskare Bambi
#32
↗ till inlägget

Han kanske inte menade dig,..?

 

O rly?

 

NisseN har inte ens skrivit i den här tråden.

Nivå 3 · Lärling
#33

f*n va grovt med Ragnarök i en film ^^

9 Feb 2006
Nivå 11 · Veteranfuskare
#34

Den var helt okej med många goda skratt men själva storyn var dåligt uppbyggd och filmen borde varat längre.

11 Feb 2006
Nivå 3 · Lärling
#35

Men skämten var det värt.

"Sikta pâ grisen"!

Nivå 1 · Novis
#36
↗ till inlägget

I söndags var jag på bio och kollade på Lilla kykligen.den var as* rolig.vad tycker ni om den?Har ni sett hej baberiba dom tre som köter pogramet var med i Lilla.......

Lilla kykligen var David,Grisen var Peter och den andra tjejen(vad hon nu heter)var Anki!!!!!om ni inte har sett den så säger jag att den får 9 av 10. :gitarr:  :cool:

 

Nej jag har inte sett den men låter bra och rolig.

#37

Har bara sett reklamen till filmen, verkar inte så bra.

Nivå 4 · Lärling
Trådstartare #38
↗ till inlägget

Det är Ragnarök det hör ni väl på rösten >_>

 

jag vet inte vad rag..... har för röst
Nivå 4 · Lärling Moderator
#39

Bara för att göra det klart för er alla så att ni inte tror det är Ragnarök som gör rösten åt Lilla Kycklingen har jag kommit fram till det här. Ragnarök är runt 16 år och David Hellenius som gör rösten åt Lilla Kycklingen är knappast 16 år. Om ni tänker på personen som gör rösten åt Lilla Kycklingen i den engelska versionen så är det Zach Braff. Om ni inte vet vem Zach Braff är så kanske ni känner igenom honom som huvudpersonen från tv-serien Scrubs.

Senast ändrad:

12 Feb 2006
Nivå 3 · Lärling
#40

och hur vet du det då.

Vill du vara med i diskussionen?

Bli medlem Logga in