Hoppa till innehåll

You've Never Heard of Me

Medlem
  • Antal innehåll

    29
  • Blev medlem

  • Senast inloggad

Allt publicerat av You've Never Heard of Me

  1. Använde Dark Link för första gången igår online, och det gick riktigt bra. Kom först 3 gånger av ~7 typ, sen tvåa och trea ett par gånger, aldrig sist, vilket är en viss tröst.
  2. Ämnet borde ändras, ahem, annars vet jag inte vad jag gör här. Har inte kört runescape på ett halvår eller nåt, men då jag var inne var jag inte inne mkt alls. Max en vecka, sen så tröttna man. För att vara ontopic så tycker jag mest om detta: Black Full Helm, Black Chainmail(den utan armar) och monk's skirt med en Strength amulet kanske och rune two hander eller scimitar.
  3. Armory till mina gubbar: http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...hadgar&n=Oi http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...Kazzak&n=Oi http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...;n=Professional http://eu.wowarmory.com/character-sheet.xm...mp;n=Skitfarlig Sen så har jag: Lvl 38 twink druid, lvl 40 mage, lvl 36 warlock m.m.
  4. Har 4 lvl 70, så får se om man orkar lägga upp alla bilder.
  5. En levlande hunter bör vara Beast Mastery speccad, så kan man slappa och levla på samma gång eftersom ens pett nästan dödar mobs solo, allt du behöver göra är att auto skjuta. Sen så tror jag att ens Mend Pet blir instant, och inte channeling, har jag för mig. Men är inte säker. När det gäller en bra druid build så är det bara att kolla på druid forumet och hoppas på det bästa. =)
  6. Jag har 98% klart, och jag har klarat alla banor på easy. Så det stämmer inte.
  7. I The Plains i Subspace Emissary kan jag inte få bort flaggan, kan alltså inte hitta hemligheten med denna bana, och sista trofféen. Nån som vet vart den är? Jag funderar på om man kanske måste vara lucario och hoppa upp för ett stuprörsliknande ställe efter att man hoppar ner för ett ställe, efter att man blivit jagad av en rörlig vägg. Fick bort flaggan i The Plain, men har problem med The Cave.
  8. Ok, tack. När det är 100% klart, får man något då eller?
  9. Jag klarade sista bossen i Subspace Emissary, men kan inte få mer än 80% klart. Vad mer måste man göra?
  10. 50 Yoshis med Pit och Meta Knight? Har inte ens gjort den på easy, och jag har gjort alla events som finns.
  11. Ser ut som att man inte vinner något när man klarar alla events på easy. Så jag fortsatte och klarade alla events på normal, men nej, inga priser där heller. Är det någon som har klarat på hard? Får man någonting då?
  12. Ike, självklart. Att spela online var verkligen en besvikelse, det laggade som sjutton. Men kanske för att jag körde med "Anybody", och inte med polare. Så kanske mötte folk från USA, England och så, vet inte.
  13. Har f*n inte prövat med Gamecube kontrollen, utan bara wii remote och nunchuck. Får väl pröva imorrn på easy classic, med stages, då man kan ha upp till 5 liv. ;)
  14. Stå bara på Marken, tryck B (för att rycka upp en pikmin från jorden), och för att på så sätt öka antalet pikmins från 3 till 6. Därefter så ska du se till att undvika attacker, och du ska också försöka att inte attackera, för både din Sida + A (smash) och Sida + B, gör att du kastar iväg en pikmin vilken riskerar att dö i fallet. Om det sker, plocka upp en ny pikmin från marken direkt :> Så det du egentligen ska göra är att trycka B 3 gånger i början, sen bara hoppa runt och dodga, och såklart försöka få motståndarna att inte slå på pikmins. Det enda eventet jag kommer ihåg med C.Falcon är när man ska få 2 st R.O.B's att flyga ut innan man hinner i mål (du märker en blå finish-flagga efter cirka 50 sekunder). Det låter enkelt, men med tanke på omgivningen och uppdragets namn så ska du få Blue Falcon (C.Falcons skepp) att döda båda R.O.Bsen inom 50 sekunder, och det gör du endast med hans Final Smash. Så se till att plocka en Smash Ball och döda båda R.O.B's med ett och samma skott, så har du klarat uppdraget. Dock är det enklare sagt än gjort, men efter ett par försök så sitter den där den ska! Tack så mycket, får hoppas på att det går bättre imorrn. Dags att gå till sängs. =)
  15. Hur plockar jag upp dom då? Har för mig att jag haft flera såna dära saker efter mig upp till 2 minuter, då man inte klarar av att stå emot längre.
  16. Jag har problem med 2 events i Solo, och det första är det där eventen med Olimar och Pikmin eller vad dom där små sakerna heter. Man ska skydda dom tills dom blir blommor. Jag fattar noll asså. Har säkert gjort den där eventen 10 ggr utan att lyckas. Och det andra är med Captain Falcon. Om ni vet vad jag snackar om så vore jag tacksam om ni berättade hur man klarar av dessa events. För jag kan inte komma vidare.
  17. 'Ello. Jag började lira igår, och har klarat 2 tempel. Men nu har jag stött på problem efter att jag smält zora floden. Jag har tagit alla dom hära "bug of shadow" eller vad dom kallas, förutom 2. Och jag har problem att komma upp ur lake hylia. Man kan ju bara flyga med fågeln från sjön till en annan sjö. Kan inte komma tillbaka till slottet. Vet inte heller vart dom två, eller tre sista skalbaggarna är för att väcka spirit of.. eller vad den heter som finns i lake hylia. Edit: Gjort detta, men nu är jag fast igen vid vargen som lär en sköld attacken, gjorde det men kan inte reflektera magin. Någon som kan berätta hur man gör det?
  18. Hur kommer jag dit till Lavender Town då?.. Måste man ha surf?
  19. Hej! Vilken "Badge" alltså nål ska man ha för att använda HM04 tror jag alltså "Strength", och i vilken stad är det, jag kan inte komma vidare eftersom jag inte hittar rätt gym ( Eller stad ) Kan ni hjälpa mig? :( You've Never Heard of Me
  20. Ok, det va ju synd =( Men tack för svaren i allafall =) You've Never Heard of Me
  21. För att få "Ruby": Åk till ö 1... Använd surf vid stranden och simma norr ut. Sen kommer du till en ö, gå mer norr ut sen ser du en grotta, gå inte in där. Gå mer norr ut simma över till Mt Ember, där ser du 2 teamrockets som snackar om att första lösenordet är "Goldeen" så öppnas en grotta. Spöa upp dom för att komma in i grottan och hitta Ruby. För att få "Sapphire": Åk till ö6, gå söderut så hittar du en dörr med konstig text, använd cut på dörren för att komma in. Det finns 4 hål och den rätta ordningen är: Först övre hålet Sedan vänstra hålet Och sen högra hålet Sen nedersta hålet. Där hittar du sapphire, men när du tar sapphire så kommer en "Scientist" och snor den ifrån dig. Han säger andra lösenordet som är "Clefairy". Åk till ö5 (tror jag) sen gå österut till teamrockets varuhus. Tryck "A" på dörren så öppnas den. Där inne ska du åka på plattor. Längst in i huset hittar du han som snodde Sapphire, när du klått honom får du sapphire, åk tillbaka till ö1 och ge de till killen som väntat på dig. Sedan vet jag inte vad man ska göra för att komma vidare... Sorry :(
  22. Har svarat på den här frågan förut men kolla den här länken: Info Där har jag skrivit en massa detaljer och sånt, kolla där.
  23. Pokemon Crystal, för man får ett jätte bra läge att fånga suicune, och den rymmer aldrig..
×
  • Skapa ny...