När man möter Ganon i olika skepnader, vad ska man göra när han är typ en orm som ringlar runt! Jag vet att man ska skjuta han i svansen men finns det något sätt att få honom och stanna???
Du ska plocka upp honom och gå runt i öknen tills han börjar prata eller nåt sånt, då ska du slänga ner honom i den närmaste kvicksanden och sedan hoppa ner själv!
Men hur kommer man upp för den där stegen som hänger en bit ovan för marken? För det är väl där man ska upp, Och om det inte är det så snälla skriv exakt hur man ska gå från båten.
Jag mena inte hur man hoppar långt utan högt! Man ska trycka på någon knapp så kommer det ner en ruta på skärmen där man kan skriva "gravity blabla..." så att man även kan bli odödlig och så. Hur gör man för att det ska fungera???
Någon som kan något tips om hur man klarar han som suttit i rullstol men sen blivit ett monster!!! Jag har dödat honom en gång men sen har han ett liv till och då har jag så lite liv kvar att jag dör på en gång!!!!! HJÄLP!!!!!!!!