Jag tror att NWO ligger bakom massvaccineringen o.O
New World Order
Jag tror att NWO ligger bakom Teletubbies.
↗ till inläggetJag tror att NWO ligger bakom Teletubbies.
Det ligger något i vad du säger... De måste ha skapat Teletubbies för att förvrida små barns hjärnor...
http://upload.snelhest.org/images/100207f606ad58-47f5-4488-8254-722341a4b726.jpg
Det finns "sublimal programmering" i en del barnprogram. Sök på t.ex "cartoon subliminal messages" om ni är intresserade av det. Man får även resultat på "teletubbies subliminal message".
Och att barn spenderar tid framför TVn istället för att vara ute och leka är ett fel i sig.
↗ till inläggetDet finns "sublimal programmering" i en del barnprogram. Sök på t.ex "cartoon subliminal messages" om ni är intresserade av det. Man får även resultat på "teletubbies subliminal message".
Det roliga med konspirationsteorier är att de bara blir dummare och dummare ju mer man läser. Observe.
"Reverend Falwell, meanwhile, has vowed to, "fight this* and other evils, like Venezuela, gays and Haitian voodoo devil worshipers, in the Name of Our Lord, Jesus Christ."
*med this menas Teletubbies
Och att barn spenderar tid framför TVn istället för att vara ute och leka är ett fel i sig.
Att 16-åringar spenderar tid framför datorn istället för att vara ute och leka är fel i sig.
Snälla, sluta skriv och gå ut. Jag blir mörkrädd när du gör såhär D:
Förstår inte riktigt vad du menar med första citatet. Jag tänker faktiskt på min hälsa och går ut då och då och äter nyttig mat etc. Men för barn som håller på att växa upp är det ännu viktigare.
↗ till inläggetFörstår inte riktigt vad du menar med första citatet. Jag tänker faktiskt på min hälsa och går ut då och då och äter nyttig mat etc. Men för barn som håller på att växa upp är det ännu viktigare.
Det var för att demonstrera hur löjligt det subliminala tramset är.
För det gör ju ingen annan eller hur...? Alla barn som ser på tv sitter framför soffan hela dagarna och äter chips. Sedan blir de våldsamma av all tv och mördar grannens katt. Om barn spenderar tid framför tvn är fel så är det fel att du spenderar tid framför datorn.
För 30 år sedan var det rocken som fördärvade våra barn. Nu är det tv/datorn. Om 30 år är det något annat.
Det är att sitta stilla som är farligt, inte datorn/TVn i sig. Det håller alla med om vad jag vet, kroppen behöver motion. Sublimal programmering har inte riktigt något med att sitta stilla att göra.
Förstår fortfarande inte vad den där quoten ska beskriva, "evil gay voodoo devil, im a christian"?
↗ till inläggetDet är att sitta stilla som är farligt, inte datorn/TVn i sig. Det håller alla med om vad jag vet, kroppen behöver motion. Sublimal programmering har inte riktigt något med att sitta stilla att göra.
Förstår fortfarande inte vad den där quoten ska beskriva, "evil gay voodoo devil, im a christian"?
Det betyder att man inte ska tro på vad alla konspirations teoretiker säger, för att många av dom säkert är fanatiska idioter som den här pastorn...
TELETUBBIES FÖRESPRÅKAR HOMOSEXUALITET SUBLIMINALT
LÅS IN BARNEN
SPÄRRA ALLA DÖRRAR
Låt oss lämna sublimal programmering då eftersom du inte klarar av att prata om det. Vad tycker du om det så kallade "polis stat"?
den här tråden är typ som kalla kriget :D
↗ till inläggetvad är det?Låt oss lämna sublimal programmering då eftersom du inte klarar av att prata om det. Vad tycker du om det så kallade "polis stat"?
Ungefär en stat fylld med övervakningskameror och mer eller mindre maktgalna poliser där folket har väldigt lite frihet. Nordkorea och Kina är exempel, USA och England är på väg dit från vad jag har sätt.
↗ till inläggetlåter rätt äkta det här men vett inteUngefär en stat fylld med övervakningskameror och mer eller mindre maktgalna poliser där folket har väldigt lite frihet. Nordkorea och Kina är exempel, USA och England är på väg dit från vad jag har sätt.
↗ till inlägget↗ till inläggetlåter rätt äkta det här men vett inteUngefär en stat fylld med övervakningskameror och mer eller mindre maktgalna poliser där folket har väldigt lite frihet. Nordkorea och Kina är exempel, USA och England är på väg dit från vad jag har sätt.
wat?
Att polisstater existerar är ett faktum. Om Sverige är på väg att bli en är däremot en annan femma.
Poliser i USA som går på oskyldigt folk:
England:
Bara ett av flera exempel. Finns en del om man söker på "police brutality", poliser som gör mycket felaktiga saker mot oskyldiga. Om man jämför hur detta är nu med hur det var för 10 år sen har det blivit värre, och jag vill inte att det blir ännu värre. Detta är ungefär hur man tror NWO kommer se ut.
↗ till inläggetmen det här kan vara löngn alting!!Poliser i USA som går på oskyldigt folk:
England:
Bara ett av flera exempel. Finns en del om man söker på "police brutality", poliser som gör mycket felaktiga saker mot oskyldiga. Om man jämför hur detta är nu med hur det var för 10 år sen har det blivit värre, och jag vill inte att det blir ännu värre. Detta är ungefär hur man tror NWO kommer se ut.
Du ser ju vad dom har filmat...
sant men kan vara bluff film