Hoppa till innehåll

Centrycraft Online


Rekommendera inlägg

Skrivet

Tänkte att ni ville ha en liten screenshot av spelet.

 

Btw, när man skapar en ny gubbe kan man välja hår och kläder, och när man sätter på sig nåt så syns det.

 

 

Omega99, YOU ARE THE KING! Har sett skitmånga som har PW spel, och alla på www.playerworlds.org säger att det är omöjligt att göra quests, byta hårstil och att man ser att man har på sig olika vapen, men du har bevisat allt sådant! Fattar inte hur du gör men du är iaf kung på VB!

  • Svar 404
  • Skapat
  • Senaste svar

Ledande medlemmar i detta ämne

Skrivet

det står på server status att servern är ON men jag kommer inte in. Det står "Connected, sending login information" och så står det hela tiden. Och inget annat händer.

Gäst Mega93
Skrivet

Mycket jobb är det, men eftersom att jag inte ens gjort klart grunden till v.3 så kan jag inte säga när det kommer släppas, men det lär det ta ganska lång tid. (med ganska lång tid menar jag runt en vecka).

Gäst Mega93
Skrivet

Njae, min "dröm" är ju inte precis att bli speltillverkare men det är något jag gärna håller på med.

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...