Piickles Skrivet 1 Oktober 2006 Rapport Skrivet 1 Oktober 2006 jag håller på att klara ocarina of time.. jag är i ganondorfs castle... men jag har inte hittat the great fairy som ger en mer "mp" eller vad man ska kalla det... min mp tar typ slut på direkten så jag behöver hitta henne :(
splintercell987 Skrivet 1 Oktober 2006 Rapport Skrivet 1 Oktober 2006 jag håller på att klara ocarina of time.. jag är i ganondorfs castle... men jag har inte hittat the great fairy som ger en mer "mp" eller vad man ska kalla det... min mp tar typ slut på direkten så jag behöver hitta henne :( The Great fairy är utanför Ganon´s castle, till vänster. Men det är en sten ivägen så du måste skaffa golden gauntlets för att lyfta bort stenen.
Dark Link Skrivet 1 Oktober 2006 Rapport Skrivet 1 Oktober 2006 Den ger än hälften skada. Den som ger dubbel magi finns i Death Montian Crater vid ingången till Goron City. Använd Megaton Hammer för att slå bort stenarna.
rockabilly Skrivet 14 Oktober 2006 Rapport Skrivet 14 Oktober 2006 jag håller på att klara ocarina of time.. jag är i ganondorfs castle... men jag har inte hittat the great fairy som ger en mer "mp" eller vad man ska kalla det... min mp tar typ slut på direkten så jag behöver hitta henne :( när man har befriat alla i eldtemplet, sen på slutet ska man komma över till en dörr där jag klarar inte det , hur gör man. kan nån hjälpa mig med det :(
Kuzune Skrivet 15 Oktober 2006 Rapport Skrivet 15 Oktober 2006 Du ska gå till rummet ovanför, vilket är rummet med en stor eld-labyrint. Där finns det en plattform i mitten, och i mitten av den så sitter ett stort block fast. Det blocket ska du slå med Megaton Hammer, så faller det ner i rummet nedanför, och det gör att du kan hoppa över till dörren som leder till bossen.
rockabilly Skrivet 21 Oktober 2006 Rapport Skrivet 21 Oktober 2006 Du ska gå till rummet ovanför, vilket är rummet med en stor eld-labyrint. Där finns det en plattform i mitten, och i mitten av den så sitter ett stort block fast. Det blocket ska du slå med Megaton Hammer, så faller det ner i rummet nedanför, och det gör att du kan hoppa över till dörren som leder till bossen. okej. men hur får jag tag i dom där vita handskarna
xingfu150 Skrivet 21 Oktober 2006 Rapport Skrivet 21 Oktober 2006 vita?? menar du kanske den första nivån av gountles dom får du i spirit temple!
rockabilly Skrivet 22 Oktober 2006 Rapport Skrivet 22 Oktober 2006 vita?? menar du kanske den första nivån av gountles dom får du i spirit temple! okej men jag kommer inte över den sanden där. hur gör man för att klara det. :(
Kuzune Skrivet 22 Oktober 2006 Rapport Skrivet 22 Oktober 2006 Du menar väl kvicksanden i början av Haunted Wasteland? För att komma över där måste du ha Longshot.
Gäst Umbreon_Moon Skrivet 23 Oktober 2006 Rapport Skrivet 23 Oktober 2006 Eller använda "Svävar-stövlarna".
Rekommendera inlägg