Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet (redigerat)

exakt. Eftersom att man föds döv så kan man ju inte få reda på hur bokstäver låter eller ska uttalas, eller har jag fel nu? Därför borde dem, som Fruktnystan säger, inte kunna tänka på något språk alls. Men bilder borde ju funka.

Redigerat av ReMemberMe
Skrivet

Tänk inte på det! Jag vet inte hur det är med er, men ajg blir typ deprimerad av att tänka på att det finns människor som.. Ja, har det så, ni vet.

Jo, det är klart att det är synd om dem. ;)
Skrivet

Tror att man tänker som vanligt även om man är död , för när jag tänker "hör" jag inte direkt en röst liksom, själva tänkandet bara finns där.

 

Tror även att en döv tänker i bilder isåfall =)

Skrivet (redigerat)

Hur är det för en person som är blind, döv, saknar smaksinne, luktsinne och känsel, dvs saknar alla sinnen o_o

Fasen va du kronglade till det nudå! D:

Btw, har du msn? :D

 

EDiT: Godnatt

Ont som fan i huvet så jag orkar inte vara uppe ^^

Redigerat av XxMENLOLxX
Skrivet

Hur är det för en person som är blind, döv, saknar smaksinne, luktsinne och känsel, dvs saknar alla sinnen o_o

De kan ju inte ens veta att de finns :wacko:

Gå med i konversationen

Du kan skriva nu och registrera dig senare. Om du har ett konto, logga in nu för att posta med ditt konto.

Gäst
Svara på det här ämnet...

×   Klistrade in som rich text.   Klistra in som vanlig text istället

  Endast 75 emojis är tillåtet.

×   Din länk har automatiskt inbäddats.   Visa som en länk istället

×   Ditt tidigare innehåll har återställts.   Rensa redigeraren

×   Du kan inte klistra in bilder direkt. Ladda upp eller infoga bilder från URL.

×
  • Skapa ny...