Hoppa till innehåll

Rekommendera inlägg

Skrivet

Det är fullt av sådana här inlägg i Fuskas forum, inte en chans att detta är Sveriges bästa spelforum, så ohyggligt låg nivå här.

 

ööh va det där ett svar på frågan?

hur blir man äldre på spelet e frågan

Skrivet

När du väl har hittat dom tre stenarna (från deku tree, dodongos cavern och Jabu Jabus belly) ska du bege dig till hyrule castle town. Du får se en cutscene när zelda flyr och slänger något i vattnet. Plocka upp ocarinan ur vattnet och du lär dig song of time. Gå nu in i staden och vidare till kyrkan (tror den kallas temple of time). Gå fram och lägg stenarna där på en inskription och spela sången så du kan gå in till master sword och dra upp den. När du väl gjort det är du stor.

Gäst The heroin
Skrivet

Var vänlig och skriv fler detaljer var du befinner dig i spelet och vad du klarat/gjort, så att vi inte behöver ställa så många onödiga frågor.

 

Så, jag förstår att du lärt dig hästen Eponas sång av Malon, Talons dotter.

Jaha, har du tagit andra stenen, alltså den från Dödsberget?

Har du ens besökt byn vid foten av Dödsberget, Karikako?

 

Berätta mer detaljer så kommer du garant vidare med hjälp av oss.

Gäst Skellington
Skrivet

asså, detta e ett forum om NGC, va f*n gör OoT frpn 64 här? ;P

 

Visste du inte att det fanns på gc, eller? :evil:
×
  • Skapa ny...